所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | Fork Terminals |
| Part # Aliases | 05400770203 80610555155 |
| Life | Obsolete |
| Stud/Tab Size | 8 Stud |
| Length - Overall | 0.850" (21.59mm) |
| Length - Termination | 0.450" (11.43mm) |
| Features | Butted Seam |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Insulation Diameter | 0.170" (4.32mm) |
| Width - Outer Edges | 0.300" (7.62mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Vinyl |
| Color | Blue |
| Length - Ring Center to Termination | 0.250" (6.35mm) |
| Standard Package | 5 |
| Insulation | Insulated |
| Termination | Crimp |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Material | Copper, ETP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话