所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Fuse Block |
| Family | BG303 |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Fuse Blocks |
| Number of Poles | 1 |
| Series | BG |
| Color | Black |
| Illumination | No |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Voltage | 480V |
| Current Rating | 30A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Fuseholder Type | Block |
| Fuse Size | 0.41" Dia x 2.25" L (10.41mm x 57.15mm) |
| Termination Style | Screw Terminal, Quick Connect |
| Fuse Type | Cartridge |
| For Use With/Related Products | SC |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.800000 oz |
咨询QQ
热线电话