所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Fuse Block |
| Family | BH-1 |
| Mounting | Stud Mount |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Fuse Modules |
| Current Rating | 400 A |
| Voltage Rating | 2.5 kV |
| Number of Poles | 1 |
| Series | BH-1 |
| Color | Black |
| Illumination | No |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Fuseholder Type | Block |
| Fuse Size | Custom |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Contact Finish | Tin |
| Fuse Type | Bolt Down |
| For Use With/Related Products | 3/8" Stud |
| Number of Circuits | 1 |
| Contact Material | Aluminum |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.016000 oz |
咨询QQ
热线电话