所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Alarm Indicating |
| Current Rating | 0.375 A |
| Acting | Fast |
| Maximum DC Voltage Rating | 60 V |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Specialty Fuses |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | Alarm Telecom Indicating Fuse |
| Body Style | Flat Body Blade Fuses |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Voltage Rating DC | 60 V |
| Mounting Style | Snap In |
| Termination Style | Quick Connect |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Indicator Style | Spring Loaded |
| Dimensions | 0.81 in L x 0.585 in W |
| Series | GMT |
| Case Height | 0.127 in |
| Case Length | 0.81 in |
| Case Width | 0.585 in |
| Interrupt Rating | 300 Amps |
| Packaging | Bulk |
| Product | Specialty Fuses |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Part # Aliases | BK-GMT-3-8A |
| Current | 375mA |
| Mounting Type | Holder |
| Voltage - Rated | 125VAC, 60VDC |
| Color | Gray, White |
| Size / Dimension | 0.688" L x 0.127" W x 0.810" H (17.48mm x 3.23mm x 20.57mm) |
| Package/Case | Alarm Indicator |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.048000 oz |
| Package / Case | Alarm Indicator |
咨询QQ
热线电话