所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Alarm Indicating |
| Current Rating | 3 A |
| Acting | Fast |
| Maximum DC Voltage Rating | 60 V |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Fuses |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Specialty Fuses |
| Product Type | Alarm Telecom Indicating Fuse |
| Body Style | Flat Body Blade Fuses |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Voltage Rating DC | 60 V |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Dimensions | 0.81 in L x 0.585 in W |
| Mounting Style | Snap In |
| Termination Style | Quick Connect |
| Series | GMT |
| Body Material | Thermoplastic |
| Case Height | 0.127 in |
| Case Length | 0.81 in |
| Case Width | 0.585 in |
| Indicator Style | Spring Loaded |
| Interrupt Rating | 450 Amps |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Voltage Rating | 125 V |
| Part # Aliases | BK-GMT-3A |
| Product Length | 19.81 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 3.22 |
| Mounting | Holder |
| Number of Terminals | 2 |
| Maximum AC Voltage Rating | 125 |
| Fuse Material | Thermoplastic |
| Maximum DC Voltage Rating | 60 |
| Current Rating | 3 |
| Product Height | 17.47(Max) |
| Selling Alternatives | GMT-3A |
| Industry Aliases | BK-GMT-3A, BK/GMT-3A |
| Subcategory | Fuses |
| Lead Time | 42 Days |
| Current | 3A |
| Mounting Type | Holder |
| Voltage - Rated | 125VAC, 60VDC |
| Color | Blue |
| Size / Dimension | 0.688" L x 0.127" W x 0.810" H (17.48mm x 3.23mm x 20.57mm) |
| Package/Case | Alarm Indicator |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.048000 oz |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hardened | No |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating (VAC) | 125V |
| Voltage Rating (VDC) | 60V |
| DELETED | Compliant |
| Product Length (mm) | 19.81 mm |
| Product Depth (mm) | 3.22 mm |
| Product Height (mm) | 17.47 mm |
| Voltage Rating VDC | :60V |
| Voltage Rating VAC | :125V |
| Fuse Current | :3A |
| Alarm Indicating Fuse Type | :Spring |
| Blow Characteristic | :Fast Acting |
| Weight (kg) | 0.00113 |
| Tariff No. | 85362090 |
| Package / Case | Alarm Indicator |
咨询QQ
热线电话