所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Fuse Block |
| Family | BM |
| Mounting | Screw Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Fuse Holders |
| RoHS | In Transition |
| Product | Fuse Blocks |
| Current Rating | 30 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Number of Poles | 1 |
| Series | BM |
| Mounting Style | Screw |
| Color | Black |
| Illumination | No |
| Packaging | Bulk |
| Product Depth | 76.2 |
| Product Length | 21.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Height | 31 |
| Voltage | 600V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Fuseholder Type | Block |
| Fuse Size | 13/32" Dia x 1-1/2" L (10.3mm x 38.1mm) |
| Termination Style | Screw Terminal, Quick Connect |
| Fuse Type | Cartridge |
| For Use With/Related Products | AGU, BAF, BAN, FNM, FNQ, KTK |
| Number of Circuits | 1 |
| Other Names | 283-2333 |
| rohs | Lead free / RoHS non-compliant |
| Unit Weight | 0.800000 oz |
| Product Length (mm) | 21.8 mm |
| Product Depth (mm) | 76.2 mm |
| Product Height (mm) | 31 mm |
| Voltage Rating V DC | :600V |
| Voltage Rating V AC | :600V |
| Fuse Current | :30A |
| Fuse Holder Type | :Fuse Block |
| Holder Terminals | :Quick Connect / Screw |
| No. of Fuses | :1 |
| Fuse Size Held | :13/32" x 1-1/2", 10mm x 38mm, 5AG |
| Fuse Size Metric | :10mm x 38mm |
| Fuse Size Imperial | :13/32" x 1-1/2" |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Approval Category | :CSA, UL Recognised |
| Terminal Type | :Quick Connect |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85361010 |
咨询QQ
热线电话