所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Mounting | Through Hole |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Actuator Style | Piano |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Current Rating | 0.1@5VDC A |
| Maximum DC Voltage Rating | 24 V |
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Maximum Current Rating | 0.1@5VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 24 |
| Terminal Pitch | 2.54 |
| EU RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Mechanical Life | 1000 |
| Electrical Life | 1000 |
| Product Length | 7 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Body Orientation | Straight |
| Switch Configuration | ON OFF |
| Product Depth | 10.85 |
| Product Height | 7.3 |
| Packaging | Tube |
| Seal | No |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Unit Pack | 60 |
| MOQ | 600 |
| Washable | Yes |
| Actuator Type | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Circuit | SPST |
| Contact Rating @ Voltage | 0.1A @ 5VDC |
| Orientation | Side Actuated |
| Actuator Level | Raised |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Current Rating | 100 mA |
| Contact Rating | 100 mA |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 85 C |
| Contact Form | SPST |
| Termination Style | Through Hole |
| Voltage Rating DC | 5 V |
| Switch Type | DIP |
| Series | BPA |
| Actuator | Raised |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话