所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DIL SMT |
| Type | Chip |
| Wavelength | 850 nm |
| Maximum Reverse Voltage | 32 V |
| Maximum Light Current | 80 uA |
| Maximum Rise Time Range | 15 to 250 ns |
| Maximum Dark Current | 30 nA |
| Photodiode Material | Si |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Maximum Operating Temperature | 100 °C |
| Reverse V/Veco | 32V |
| Matchcode | BPW34S |
| Photo curr.min. | 50µA |
| Power dissip | 150mW |
| Unit Pack | 1500 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| MOQ | 1500 |
| Sens.range min | 400nm |
| Rise/Fall time | 20ns |
| Op.temp.max. | 100°C |
| Packaging | REEL |
| Detection angle | 120° |
| SMD/THT | SMD |
| Sensitive Area | 7mm² |
| Op.temp.min. | -40°C |
| Dark current | 2nA |
| Automotive | CERTIFICAT |
| Max.sensivity | 850nm |
| Sens.range max. | 1100nm |
| Spectral Range | 400nm ~ 1100nm |
| Active Area | 2.65mm x 2.65mm (7mm²) |
| Current - Dark (Typ) | 2nA |
| Viewing Angle | 120° |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Standard Package | 1,500 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 32V |
| Response Time | 20ns |
| Package/Case | 2-SMD, Gull Wing |
| Diode Type | PIN |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Other Names | 475-1073-1 |
| Angle of Half Sensitivity | 60 ° |
| Dimensions | 4.5 x 4 x 1.2mm |
| Diode Material | Si |
| Height | 1.2mm |
| Length | 4.5mm |
| Maximum Wavelength Detected | 1100nm |
| Minimum Wavelength Detected | 400nm |
| Mounting Type | PCB Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Package Type | DIP |
| Peak Photo Sensitivity | 0.62A/W |
| Polarity | Reverse |
| Spectrums Detected | Infrared, Visible Light |
| Wavelength of Peak Sensitivity | 850nm |
| Width | 4mm |
| Angle of Half Sensitivity ± | :60° |
| Dark Current | :2nA |
| Diode Case Style | :SMD |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :100°C |
| MSL | :MSL 4 - 72 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Depth | :6.45mm |
| External Length / Height | :1.15mm |
| External Width | :4.4mm |
| Fall Time tf | :20ns |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +100°C |
| Peak Spectral Response Wavelength | :850nm |
| Peak Wavelength | :850nm |
| Reverse Voltage Vr Max | :32V |
| Rise Time | :20ns |
| Sensitivity | :0.62A/W |
| Threshold Sensitivity Max | :0.62A/W @ 850nm |
| Wavelength Typ | :850nm |
| Weight (kg) | 0.00002 |
| Tariff No. | 85414090 |
咨询QQ
热线电话