所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Photodiodes |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | PIN Photodiodes |
| Reverse Voltage | 32 V |
| Maximum Dark Current | 30 nA |
| Peak Wavelength | 850 nm |
| Rise Time | 20 ns |
| Fall Time | 20 ns |
| Half Intensity Angle Degrees | 60 deg |
| Package / Case | DIL-SMT-2 |
| Dark Current | 2 nA |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Noise Equivalent Power - NEP | 4.1E-14 W/sqrt Hz |
| Packaging | Reel |
| Photocurrent | 80 uA |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Responsivity | 0.62 A/W |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Part # Aliases | Q65110A1209 |
| Spectral Range | 400nm ~ 1100nm |
| Active Area | 2.65mm x 2.65mm (7mm²) |
| Current - Dark (Typ) | 2nA |
| Viewing Angle | 120° |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Wavelength | 850nm |
| Standard Package | 1,500 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 32V |
| Response Time | 20ns |
| Package/Case | 2-SMD, Z-Bend |
| Diode Type | PIN |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 475-2659-1 |
| Forward Current | 100 mA |
咨询QQ
热线电话