所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TSSOP |
| Type | Fast Charge Management |
| Battery Type | Li-Ion|NiCD|NiMH |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Current | 2000(Min) mA |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Battery Management |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Voltage | 2 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Package / Case | TSSOP-8 |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Operating Supply Current | 0.5 mA |
| Product Type | Charge Management |
| Series | BQ2000T |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | TSSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Output Current | 2000(Min) |
| PCB | 8 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| Supplier Package | TSSOP |
| Package Length | 3.1(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Charge Management |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Battery Chemistry | Li-Ion, NiCd, NiMH |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 6 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.001185 oz |
| Operating Temp Range | -20C to 70C |
| Package Type | TSSOP |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 6 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -20 to 70 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| Battery Charge Voltage | Adjustable |
| Control Interface | Standalone |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| Vin | 6 |
| Cell Chemistry | Li-Ion/Li-Polymer NiCd NiMH |
| # Series Cells | 2-4 Cells Single Cell |
| Datasheet | SLUS149D |
| Charge Current | >2 |
| Reference Design | |
| Charging Control Topology | Switchmode Buck |
| Special Features | Standard BAT Temp Monitoring |
| HiRel | |
| TI Design | |
| Product | Charge Management |
| Development Kit | BQ2000EVM |
| Brand | Texas Instruments |
| Height | 1.15 mm |
| Length | 3 mm |
咨询QQ
热线电话