所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Type | Fast Charge Management |
| Battery Type | NiCD|NiMH |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 8 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 |
| Package Width | 4(Max) |
| Screening Level | Commercial |
| Supplier Package | SOIC |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Charge Management |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Battery Chemistry | NiCd, NiMH |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 6 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | Battery Management |
| Series | BQ2002C |
| Unit Weight | 0.002561 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Product Type | Charge Management |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 6 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Battery Charge Voltage | Adjustable |
| Control Interface | Standalone |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_slus136a.gif |
| Vin | 6 |
| Cell Chemistry | NiCd NiMH |
| # Series Cells | 2-4 Cells Single Cell |
| Datasheet | SLUS136A |
| Charge Current | >2 |
| Reference Design | |
| Charging Control Topology | Current Limited |
| Special Features | Standard BAT Temp Monitoring |
| HiRel | |
| TI Design |
咨询QQ
热线电话