所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28DIP Module |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Supervisor |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Bus Type | Parallel |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Features | Alarm, Daylight Savings, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 28-DIP Module (18.42x38.8) |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2.3 V ~ 4 V |
| Interface | Parallel |
| Type | Clock/Calendar |
| Other Names | 296-6542-5 |
| Package/Case | 28-DIP Module (0.61", 15.49mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 38.8 x 18.42 x 9.52mm |
| Functions | Alarm, Battery Backup, Calendar, Clock, Power Fail, Watchdog Timer, Write Protection |
| Height | 9.52mm |
| Length | 38.8mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | DIP |
| Pin Count | 28 |
| Width | 18.42mm |
| 特性 | Alarm, Daylight Savings, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer |
| 供应商器件封装 | 28-DIP Module (18.42x38.8) |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 电压 - 电源,电池 | 2.3 V ~ 4 V |
| 接口 | Parallel |
| 日期格式 | YY-MM-DD-dd |
| 时间格式 | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| 封装/外壳 | 28-DIP Module (0.61", 15.49mm) |
| 类型 | Clock/Calendar |
咨询QQ
热线电话