所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 0.02 |
| Features | Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive |
| Number of Terminations | 2 |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Height | 0.300" (7.62mm) |
| Size / Dimension | 0.450" L x 0.065" W (11.43mm x 1.65mm) |
| Power (Watts) | 1W |
| Standard Package | 1,000 |
| Tolerance | ±5% |
| Composition | Metal Element |
| Package/Case | Radial |
咨询QQ
热线电话