所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Format - Memory | EEPROMs - Serial |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Memory Type | EEPROM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Memory Size | 16K (2K x 8) |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 2,500 |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Speed | 100kHz |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | BR24C16-RMN6TPCT |
| Data Retention | 40 yr |
| Maximum Operating Current | 0.8 mA |
| Product Category | EEPROM |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V, 3.3 V, 5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Interface Type | I2C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 Narrow |
| Maximum Clock Frequency | 0.1 MHz |
| Supply Voltage - Min | 1.8 V |
| Organization | 256 x 8 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Access Time | 3500 ns |
| Operating Current | 0.8 mA |
| Operating Supply Current | 0.8 mA |
| Series | BR24C16 |
| Brand | ROHM Semiconductor |
| Height | 1.5 mm (Max) |
| Supply Current - Max | 0.8 mA |
| Length | 5 mm (Max) |
咨询QQ
热线电话