所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Splice Terminal |
| Wire Size | 10-12 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Terminals |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Splices |
| Series | BSV |
| Wire Gauge | 12-10 |
| Insulation | Insulated |
| Color | Yellow |
| Termination Style | Crimp |
| Insulation Material | Vinyl |
| Length | 29.97 mm |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Wire Size | 10-12 |
| Plating | Tin |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Length | 30 |
| Body Material | Copper |
| Subcategory | Connector Terminals |
| Lead Time | 14 Days |
| Features | Brazed Seam |
| Number of Wire Entries | 2 |
| Termination | Crimp |
| Terminal Type | Butt Splice, Inline, Individual Openings |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 3.650 lbs |
| Angle | Straight |
| Brand/Series | BSVSeries |
| ContactPlating | Tin |
| Diameter,Insulation | 0.25" |
| InsulationType | Vinyl |
| Length,Overall | 1.18" |
| Material,Contact | Copper |
| PackageQuantity | 500 |
| PrimaryType | Splice |
| SpecialFeatures | BrazedSeam |
| SpliceType | Butt |
| WireSize | 12-10AWG |
咨询QQ
热线电话