所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220AB |
| Type | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 700 V |
| Maximum Holding Current | 15 mA |
| Surge Current Rating | 168 A |
| Peak On-State Voltage | 1.55@22.5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current | 10 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Matchcode | BTB16-700SW |
| I(TRMS)eff | 16A |
| Unit Pack | 50 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| MOQ | 2000 |
| I(GT)max | 10mA |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Tab voltage | NONINSULAT |
| U(RRM) | 700V |
| Automotive | NO |
| Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm | :700V |
| On State RMS Current IT(rms) | :16A |
| Peak Non Rep Surge Current Itsm 50Hz | :160A |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Current Itsm @ 60Hz | :168A |
| Gate Trigger Current Igt (Q1) t2+g+ | :10mA |
| Termination Type | :Through Hole |
| Thyristor Type | :Triac |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85423300 |
咨询QQ
热线电话