所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220AB SMD |
| Type | Low Side |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Output Current | 12 A |
| Maximum Power Dissipation | 149000 mW |
| Switch On Resistance | 0.031 Ohm |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Power Switch ICs - POE / LAN |
| RoHS | RoHS Compliant |
| On Resistance (Max) | 0.031 Ohms |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-220AB SMD |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Part # Aliases | BTS141NK BTS141NKSA1 SP000011218 |
| Life | Obsolete |
| Matchcode | BTS141 |
| Unit Pack | 50 |
| Standard Leadtime | 18 weeks |
| MOQ | 500 |
| OL Detec.ad OFF | NY/N/NA/NAN |
| OL Detection | NANY/N/NA/NAN |
| Channels | 1 |
| V(op,max) | 60V |
| T(j,min) | -40°C |
| OL Detec.ad ON | NY/N/NA/NAN |
| Leadfree Defin. | Leaded |
| I(lim,min)/Ch | 25A |
| Automotive | AEC-Q(100) |
| T(j,max) | 150°C |
| R(on,typ)/Ch | 28mOhm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Output / Channel | 12A |
| Supplier Device Package | PG-TO220-3-5 |
| Voltage - Supply | 60V (Max) |
| On-State Resistance | 25 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 100A |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Device Type | :- |
| Module Configuration | :Low Side |
| Peak Output Current | :12A |
| Supply Voltage Min | :1.3V |
| Supply Voltage Max | :10V |
| Driver Case Style | :TO-220 |
| No. of Pins | :3 |
| Input Delay | :40µs |
| Output Delay | :70µs |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (19-Dec-2012) |
| Current Limit Min | :25A |
| Drain Source Voltage Vds | :60V |
| ESD HBM | :1kV |
| On Resistance Rds(on) | :28mohm |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +150°C |
| Output Resistance | :0.025ohm |
| Power Dissipation Pd | :149W |
| Power Dissipation Ptot Max | :149W |
| Supply Voltage | :34V |
| Supply Voltage Range | :1.3V to 10V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Transistor Case Style | :TO-220AB |
| Transistor Polarity | :N Channel |
| Transistor Type | :MOSFET |
| Voltage Vds Typ | :60V |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85412900 |
咨询QQ
热线电话