所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| On Resistance (Max) | 0.031 Ohms |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PG-TO-220-3-5 (SMD/SMT) |
| Maximum Power Dissipation | 149000 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Part # Aliases | BTS141E3064NK BTS141E3064NKSA1 SP000011220 |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 12A |
| Standard Package | 500 |
| Supplier Device Package | PG-TO220-3-5 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 60V (Max) |
| On-State Resistance | 25 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 100A |
| Type | Low Side |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话