所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-263 |
| Type | Low Side |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Output Current | 12 A |
| Maximum Power Dissipation | 149000 mW |
| Switch On Resistance | 0.031 Ohm |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Power Switch ICs - POE / LAN |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Switches | Single |
| On Resistance (Max) | 68 mOhms |
| On Time (Max) | 100 us |
| Off Time (Max) | 170 ns |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Supply Current | 12 A |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Part # Aliases | BTS141TCBUMA1 BTS141TCXT SP000668254 |
| Supplier Package | TO-263 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Width | 9.25 |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Package Height | 4.4 |
| Minimum Output Current | 12 |
| Switch On Resistance | 0.031 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Tab | Tab |
| PCB | 2 |
| Package Length | 10 |
| Maximum Power Dissipation | 149000 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | BTS141TC |
| Unit Pack | 1000 |
| Standard Leadtime | 18 weeks |
| MOQ | 1000 |
| OL Detec.ad OFF | NY/N/NA/NAN |
| OL Detection | NANY/N/NA/NAN |
| Channels | 1 |
| V(op,max) | 60V |
| T(j,min) | -40°C |
| OL Detec.ad ON | NY/N/NA/NAN |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| I(lim,min)/Ch | 25A |
| Automotive | AEC-Q(100) |
| T(j,max) | 150°C |
| R(on,typ)/Ch | 28mOhm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 12A |
| Supplier Device Package | PG-TO263-3 |
| Voltage - Supply | 60V (Max) |
| On-State Resistance | 25 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 100A |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | BTS141TCCT |
| On Time - Max | 100 us |
| Series | BTS141 |
| On Resistance - Max | 68 mOhms |
| Off Time - Max | 170 ns |
| Case | D2PAK |
| Output current | 12A |
| Integrated circuit type | driver |
| Gross weight | 2.8 g |
| Output voltage | 60V |
| Number of channels | 1 |
| Multiplicity | 1 |
| Kind of integrated circuit | low side switch |
| Collective package [pcs] | 10 |
| spg | 10 |
咨询QQ
热线电话