所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | TO-220AB |
| Standard Package Name | TO-220 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Package Width | 4.4 |
| Package Height | 9.2 |
| Mounting | Through Hole |
| Tab | Tab |
| PCB | 5 |
| Package Length | 9.9 |
| Pin Count | 5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Output / Channel | 2.3A |
| Standard Package | 500 |
| Supplier Device Package | P-TO220-5 |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 34 V |
| On-State Resistance | 160 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 7.5A |
| Package / Case | TO-220-5 |
| Type | High Side |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话