所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| On Time - Max | 400 us |
| On Resistance - Max | 200 mOhms |
| Package / Case | TO-263-5 |
| Part # Aliases | BTS409L1 E3062A SP001104814 |
| Type | High Side |
| Operating Supply Voltage | 5 V to 34 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Power Switches |
| Brand | Infineon Technologies |
| Off Time - Max | 400 us |
| Current Limit | 4 A |
| Tradename | PROFET |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Supply Voltage - Max | 34 V |
| Supply Voltage - Min | 5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 2.3 A |
| Series | Classic PROFET |
| Packaging | Reel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
咨询QQ
热线电话