所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Plugs & Test Jacks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Banana Plugs |
| Type | Stackable |
| Color | Red |
| Current Rating | 10A |
| Voltage - Rated | 300V |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Cable Length | 12.0" (304.80mm) |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Stackable |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors) |
| Standard Package | 1 |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Stackable |
| Configuration | Banana to Banana |
| Other Names | Q3937329A |
| Contents | 1 Lead, Red |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 连接器 B 可堆叠 | 是 |
| 颜色 | 红色 |
| 最高工作温度 | +105°C |
| 绝缘材料 | PVC |
| 触点材料 | 铍铜(弹簧)、黄铜(主体) |
| 接线长度 | 30cm |
| 工作温度范围 | -25 → +105 °C |
| 连接器 A 性别 | 公插 |
| 额定电流 | 10A |
| 连接器 A 可堆叠 | 是 |
| 最低工作温度 | -25°C |
| 连接器 A 方向 | 直 |
| 额定电压 | 300V |
| 连接器 B 性别 | 公插 |
| 连接器 B 方向 | 直 |
咨询QQ
热线电话