所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.1 Farad |
| Tolerance | - 20 %, + 80 % |
| Voltage Rating | 5.5 V |
| ESR | 80 mOhms |
| Operating Temperature Range | - 20 C to + 70 C |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Dimensions | 17 mm W x 28 mm L x 2.1 mm H |
| Capacitance - uF | 100000 uF |
| Case Height | 2.1 mm |
| Case Length | 28 mm |
| Case Width | 17 mm |
| Leakage Current | 10 uA |
| Packaging | Bulk |
| Product | Supercapacitors |
| Series | A |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Tradename | BestCap |
咨询QQ
热线电话