所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Polarity | Unidirectional |
| Operating Voltage | 376 V |
| Breakdown Voltage | 418 V |
| Clamping Voltage | 603 V |
| Peak Surge Current | 0.8 A |
| Package / Case | DO-204AL |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Dimensions | 2.7 (Max) mm W x 5.2 (Max) mm L |
| Packaging | Bulk |
| Peak Pulse Power Dissipation | 400 W |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Tradename | TransZorb |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话