所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Polarity | Bidirectional |
| Operating Voltage | 188 V |
| Breakdown Voltage | 209 V |
| Clamping Voltage | 388 V |
| Peak Surge Current | 10.3 A |
| Package / Case | DO-15 |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Dimensions | 3.6(Max) mm W x 7.6(Max) mm L |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600 W (Min) |
| Factory Pack Quantity | 3500 |
| Part # Aliases | BZW06-188B R0 |
咨询QQ
热线电话