所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | DO-15 |
| Standard Package Name | DO-204-AC |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Minimum Breakdown Voltage | 209 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Clamping Voltage | 388 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 188 |
| Maximum Peak Pulse Current | 10.3 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600 |
| Operating Junction Temperature | 175 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 388V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package | DO-15 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 209V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 188V |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 330pF @ 1MHz |
| Standard Package | 6,000 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 10.3A (8/20µs) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话