所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0603 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.68 uF |
| Voltage | 10 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.68 uF |
| Voltage Rating | 10 V |
| Temperature Coefficient / Code | X5R |
| Case Code - in | 0603 |
| Case Code - mm | 1608 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 680 nF |
| Capacitance - pF | 680000 pF |
| Class | 2 |
| Dimensions | 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H |
| Lead Spacing | 0.7 mm |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Series | C0603C |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Voltage Rating DC | 10 V |
| Part # Aliases | C0603C684K8PAC7867 |
| Product Length | 1.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 0.8 |
| Product Height | 0.8 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 10V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 399-3116-1 |
| Dissipation Factor DF | 10 |
| Type | X5R Dielectric, Commercial |
| Case Length | 1.6 mm |
| Case Height | 0.8 mm |
| Case Width | 0.8 mm |
咨询QQ
热线电话