所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Capacitance Value | 0.68uF |
| Product Length | 1.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 0.8 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Height | 0.8 |
| Packaging | Paper Tape and Reel |
| Tolerance | 10% |
| Construction | Flat |
| Voltage | 6.3VDC |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Dielectric | X5R |
| Package/Case | 0603 |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Capacitance | 0.68µF |
| Standard Package | 4,000 |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话