所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.012 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2 mm |
| Product Height | 0.78 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.012 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Code - mm | 2012 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 12 nF |
| Capacitance - pF | 12000 pF |
| Class | 2 |
| Dimensions | 1.2 mm W x 2 mm L x 0.78 mm H |
| Lead Spacing | 0.75 mm |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Series | C0805C |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Voltage Rating DC | 50 V |
| Part # Aliases | C0805C123J5RAC7800 |
| Product Length | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 1.25 |
| Product Height | 0.78 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.88mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 399-9170-1 |
| Dissipation Factor DF | 2.5 |
| Type | SMD MLCCs X7R, Commercial |
| Case Length | 2 mm |
| Case Height | 0.78 mm |
| Case Width | 1.2 mm |
咨询QQ
热线电话