所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Fuse Link |
| Family | C08G |
| Mounting | Holder |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Specialty Fuses |
| Product Type | BS88 British Standard Fuse |
| Body Style | Cartridge Fuses |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating AC | 400 V |
| Fuse Type | Time Delay / Slow Blow |
| Fuse Size / Group | 8 mm x 31 mm |
| Dimensions | 31 mm L x 8 mm D |
| Mounting Style | Holder |
| Termination Style | Clip |
| Series | C08G |
| Case Diameter | 8 mm |
| Case Length | 31 mm |
| Indicator Style | With Indicator |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Current | 10A |
| Mounting Type | Holder |
| Voltage - Rated | 400VAC |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 1.240" L (8.50mm x 31.50mm) |
| Package/Case | Cylindrical, Alarm Indicating |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.080000 oz |
咨询QQ
热线电话