所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connector Type | :Circular Industrial |
| Series | :C 091 D |
| Connector Body Material | :Metal |
| Gender | :Plug |
| Contact Gender | :Pin |
| Connector Mounting | :Cable |
| Connector Shell Size | :- |
| Insert Arrangement | :- |
| No. of Contacts | :12 |
| Contact Termination | :Solder |
| Contact Material | :- |
| Contact Plating | :Silver |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Contact Resistance | :5mohm |
| Current Rating | :5A |
| IP / NEMA Rating | :IP67 |
| Insulation Resistance | :1000Mohm |
| No. of Mating Cycles | :500 |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Voltage Rating V AC | :300V |
| Wire Area Size | :0.5mm² |
| Working Voltage | :250V |
| Weight (kg) | 0.064 |
| Tariff No. | 85389099 |
咨询QQ
热线电话