所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 3A |
| Gender | Male |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Number of Contacts | 12 |
| Termination Method | Solder |
| Voltage Rating | 150 V ac/dc |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| 连接器类型 | 公插 |
| 主体向性 | 直 |
| 最高工作温度 | +100°C |
| 安装类型 | 电缆安装 |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 端接方法 | 焊接 |
| 额定电流 | 3A |
| 触点数目 | 12 |
| 触点电镀 | 金 |
| 额定电压 | 150 V 交流/直流 |
咨询QQ
热线电话