所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current Rating | 20A (AC) |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.70mm Dia |
| Actuator Length | 16.40mm |
| Standard Package | 100 |
| Switch Function | On-Off-On |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Packaging | Bulk |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Actuator Type | Flatted |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Other Names | 1091-1024 |
咨询QQ
热线电话