所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Contact Configuration | :SPDT |
| Switch Operation | :On-Off-On |
| Contact Voltage AC Nom | :250V |
| Contact Current Max | :20A |
| Switch Terminals | :Quick Connect, Solder |
| Actuator Style | :Flat Lever |
| Switch Mounting | :Panel |
| SVHC | :No SVHC (19-Dec-2012) |
| Actuation Type | :Flat Lever |
| Bush Thread Length | :10mm |
| Contact Current @ Contact Voltage AC Max | :10A |
| Contact Current @ Contact Voltage DC Max | :20A |
| Contact Current AC Max | :16A |
| Contact Current Rating | :16A |
| Contact Resistance | :100mohm |
| Contact Voltage AC Max | :250V |
| External Depth | :12.2mm |
| External Length / Height | :25.4mm |
| External Width | :12.7mm |
| Height | :25.4mm |
| Inductive Current Rating | :4A |
| Lever Length | :17.8mm |
| MSL | :- |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Panel Cutout Diameter | :12.7mm |
| Resistive Current Rating | :16A |
| Series | :1700 |
| Tab Width | :6.3mm |
| Terminal Type | :Quick Connect |
| Thread Size | :15/32" x 32 NS |
| Weight (kg) | 0.008 |
| Tariff No. | 85365007 |
咨询QQ
热线电话