所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Leads | 6.3x0.8mm connectors |
| DC contacts rating (at resistance load) | 28 A / 28 VDC |
| Dimensions | see |
| Mounting hole diameter | Ø12.7mm |
| Multiplicity | 1 |
| Contacts configuration | SP3T |
| Number of positions | 3 |
| Gross weight | 7 g |
| Switching method | ON-OFF-ON |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Switch type | toggle |
| Toggle type | flat |
| Knob height | 16.4mm |
| Stable positions number | 3-position |
| spg | 80 |
| Collective package [pcs] | 80 |
| Actuator material | polyamide |
| AC contacts rating (at resistance load) | 16 A / 250 VAC |
咨询QQ
热线电话