所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Soldering Irons |
| RoHS | Not Applicable |
| Product | Soldering Tips |
| Type | Flat |
| Maximum Temperature | + 370 C |
| Description/Function | Tips for Weller WTC stations and TC irons |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Tip Size | 1.2 mm |
| rohs | Not Applicable |
| Dimensions | see |
| Tip dimensions | 1.2 x 0.4mm |
| Multiplicity | 1 |
| Similar models from other manufacturers | WEL.PT-K7 |
| Tip temperature | 370°C |
| Gross weight | 6.34 g |
| Tip shape | chisel |
| Collective package [pcs] | 10 |
| Tip type | for sold. irons with heating element |
| spg | 10 |
| Brand Name | Plato |
| Package Quantity | 10CT |
| Series | C Series |
| For Use With | WTCPT Weller Station, WTCPTD Weller Station, WTCPTFE Weller Station, WTCPN Weller Station, WTCPS Weller Station, TC201T Weller Hand Piece, TC201FE Weller Hand Piece |
| Tip Shape | Long Screwdriver |
| Product Type | Soldering Tip |
咨询QQ
热线电话