所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Shield Coverage | 97% |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Cable Type | Coaxial |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.395" (10.03mm) |
| Standard Package | 1 |
| Wire Gauge | 14 AWG (2.08mm²) |
| Shield Material | Copper, Bare |
| Shield Type | Braid |
| VoP, Velocity of Propagation | 83 |
| Conductor Strand | Solid |
| Dielectric Diameter | 0.285" (7.24mm) |
| Conductor Material | Steel, Copper Coated |
| Length | 1000' (304.8m) |
| Color | Black |
| Usage | RF Signal, Video |
| Impedance | 75 Ohm |
| Dielectric Material | Cellular (Foam) Polyethylene (Cellular FPE) |
| Cable Group | RG-11 |
咨询QQ
热线电话