所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Shield Coverage | 100%, 95% |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Cable Type | Coaxial |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.165" (4.19mm) |
| Standard Package | 1 |
| Wire Gauge | 20 AWG (0.62mm²) |
| Shield Material | Flexfoil®, Copper, Tinned |
| Shield Type | Foil, Braid |
| VoP, Velocity of Propagation | 78 |
| Conductor Strand | 19 Strands / 32 AWG |
| Dielectric Diameter | 0.100" (2.54mm) |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Length | 2000' (609.76m) |
| Color | Black |
| Usage | Network |
| Impedance | 50 Ohm |
| Dielectric Material | Cellular (Foam) Ethylene-Propylene (Cellular FEP) |
| Cable Group | RG-58 |
咨询QQ
热线电话