所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TQFN EP |
| Operating Supply Voltage | 3 to 5.5 V |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | - 0.3 V to 6 V |
| Maximum Supply Current | 4.4 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TQFN-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TQFN EP |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | No Lead |
| Number of Outputs | 4 |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 2,000 |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (4x4) |
| Voltage - Output | 36V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Automotive, Backlight, General Purpose |
| Frequency | 700kHz ~ 1.3MHz |
| Topology | PWM, Step-Up (Boost) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | CAT4106HV4-GT2CT |
| High Level Output Current | 175 mA |
| Low Level Output Current | 10 mA |
| 内部驱动器 | Yes |
| 电压 - 输出 | 36V |
| 类型 - 初级 | Automotive, Backlight, General Purpose |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 16-WQFN Exposed Pad |
| 恒流 | Yes |
| 频率 | 700kHz ~ 1.3MHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 输出数 | 4 |
| 典型工作电源电压 | 3 → 5.5 V |
| 匹配 | 5% |
| 最大电源电流 | 175 mA |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 高度 | 0.75mm |
| 段数 | 4 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 宽度 | 4.1mm |
| 封装类型 | TQFN |
| 引脚数目 | 16 |
| 长度 | 4.1mm |
| 尺寸 | 4.1 x 4.1 x 0.75mm |
| Series | CAT4106 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Supply Current - Max | 4.4 mA |
咨询QQ
热线电话