所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8MSOP |
| Control Interface | Serial (3-Wire) |
| Number of Positions | 100 |
| Number of Pot per Package | 1 |
| Resistance Value | 32 kOhm |
| Taper Type | Log |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | MSOP |
| Standard Package Name | MSOP |
| Typical Single Supply Voltage | 3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.5 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Power Supply Type | Single |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resistance Value | 32 |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Taps | 100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Resistance (Ohms) | 32k |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C Typical |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 6 V |
| Interface | 3-Wire Serial (Chip Select, Increment, Up/Down) |
| Number of Circuits | 1 |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Number of POTs | Single |
| Wiper Memory | Non Volatile |
| Product Category | Digital Potentiometer ICs |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Current | 100 uA |
| Resistance | 32 kOhms |
| Taps per POT | 100 |
| Digital Interface | Serial (3-Wire) |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | MSOP-8 |
| Supply Voltage - Min | 2.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话