所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Digital Potentiometer ICs |
| RoHS | No |
| Resistance | 24 kOhms |
| Number of POTs | Single |
| Taps per POT | 256 |
| Wiper Memory | Non Volatile |
| Digital Interface | 3-Wire |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Supply Current | 600 uA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-14 |
| Packaging | Tube |
| Buffered Wiper | Buffered |
| Description/Function | Com Temp 28K 3-Wire with Single 256-TAP Buffered Wiper |
| Factory Pack Quantity | 55 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话