所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Automotive Relays |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Form | 1 Form A (SPST-NO) |
| Coil Voltage | 12 VDC |
| Coil Resistance | 103 Ohms |
| Coil Current | 117 mA |
| Mounting Style | Plug In |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Coil Termination | Quick Connect |
| Coil Type | With Diode Inside |
| Contact Termination | Quick Connect |
| Packaging | Bulk |
| Power Consumption | 1.4 W |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Type | Automotive Relays |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
| Turn On Voltage (Max) | 7 VDC |
| Features | Diode, Sealed - Fully |
| Turn Off Voltage (Min) | 1.2 VDC |
| Coil Power | 1.4 W |
| Relay Type | Automotive |
| Termination Style | Plug In, QC - 0.250" (6.3mm) |
| Switching Voltage | 14VDC - Nom |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operate Time | 15ms |
| Contact Rating (Current) | 40A |
| Standard Package | 50 |
| Mounting Type | Socketable |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Function | Single Side Stable |
| Protective element | with diode inside |
| SubCategory | Automotive Relay |
| Protective construction | Sealed type |
| Mounting | Plug-in |
| Heat resistant of types | Standard type |
| MainCategory | Relays |
| Current | 40 Amps |
| Contact Configuration | 1A SPST-NO |
咨询QQ
热线电话