所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Automotive Relays |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Form | 1 Form A (SPST-NO) |
| Coil Voltage | 24 VDC |
| Coil Resistance | 320 Ohms |
| Coil Current | 75 mA |
| Mounting Style | Plug In |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Coil Termination | Quick Connect |
| Coil Type | With Diode Inside |
| Contact Termination | Quick Connect |
| Packaging | Bulk |
| Power Consumption | 1.8 W |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Type | Automotive Relays |
| Life | Obsolete |
| Turn On Voltage (Max) | 14 VDC |
| Features | Diode, Sealed - Fully |
| Turn Off Voltage (Min) | 2.4 VDC |
| Coil Power | 1.8 W |
| Relay Type | Automotive |
| Termination Style | Plug In, QC - 0.250" (6.3mm) |
| Switching Voltage | 28VDC - Nom |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operate Time | 15ms |
| Contact Rating (Current) | 20A |
| Standard Package | 50 |
| Mounting Type | Socketable |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Coil Voltage VDC Nom | :24V |
| Contact Current Max | :40A |
| Contact Voltage DC Nom | :14V |
| Contact Configuration | :SPST-NO |
| Relay Mounting | :Quick Connect |
| External Height | :25mm |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85364110 |
咨询QQ
热线电话