所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Automotive Relays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 1 Form A (SPST-NO) |
| Coil Voltage | 24 VDC |
| Mounting Style | Panel |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Coil Termination | Clip |
| Coil Type | Standard |
| Contact Termination | Clip |
| Packaging | Bulk |
| Power Consumption | 1.8 W |
| Type | Automotive Relays |
| Life | Obsolete |
| Coil Current | 75mA |
| Turn On Voltage (Max) | 14 VDC |
| Features | Diode, Sealed - Fully |
| Turn Off Voltage (Min) | 2.4 VDC |
| Coil Power | 1.8 W |
| Relay Type | Automotive |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Switching Voltage | 28VDC - Nom |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operate Time | 15ms |
| Contact Rating (Current) | 20A |
| Standard Package | 50 |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 320 Ohms |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Function | Single Side Stable |
| Protective element | with diode inside |
| SubCategory | Automotive Relay |
| Protective construction | Sealed type |
| Mounting | Bracket Mount |
| Heat resistant of types | Standard type |
| MainCategory | Relays |
| Current | 20 Amps |
| Contact Configuration | 1A SPST-NO |
咨询QQ
热线电话