所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Automotive Relays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 1 Form A (SPST-NO) |
| Coil Voltage | 12 VDC |
| Coil Resistance | 103 Ohms |
| Coil Current | 117 mA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Coil Termination | Solder Tab |
| Coil Type | With Diode Inside |
| Contact Termination | Tabs |
| Packaging | Bulk |
| Power Consumption | 1.4 W |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Type | Automotive Relays |
| Life | Obsolete |
| Relay Construction | Non-Latching |
| Coil Suppression Diode | Yes |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Current Rating | 40 |
| Maximum DC Voltage Rating | 14 |
| Minimum Dropout Voltage | 4.2VDC |
| Coil Current | 117 |
| Contact Arrangement | SPST-NO |
| Push to Test Button | No |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Product Length | 26 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Power Rating | 1.4W |
| EU RoHS | Compliant |
| Coil Resistance | 103 |
| Operate Time | 15 |
| DC Coil Voltage | 12 |
| Product Depth | 22 |
| Number of Terminals | 4 |
| Product Height | 26 |
| Seal | Sealed |
| Maximum Pick-Up Voltage | 7VDC |
| LED Indicator | No |
| Turn On Voltage (Max) | 7 VDC |
| Features | Diode, Sealed - Fully |
| Turn Off Voltage (Min) | 1.2 VDC |
| Coil Power | 1.4 W |
| Relay Type | Automotive |
| Switching Voltage | 14VDC - Nom |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operate Time | 15ms |
| Contact Rating (Current) | 40A |
| Standard Package | 50 |
| Mounting Type | Through Hole |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Coil Voltage VDC Nom | :12V |
| Contact Current Max | :40A |
| Contact Voltage DC Nom | :14V |
| Contact Configuration | :SPST-NO |
| Relay Mounting | :Through Hole |
| External Height | :25mm |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85364190 |
咨询QQ
热线电话