所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Temperature Coefficient / Code | C0G |
| Case Code - in | 0603 |
| Case Code - mm | 1608 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Dimensions | 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 50V |
| Standard Package | 4,000 |
| Features | High Q, Low Loss |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Thickness (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| Case Length | 1.6 mm |
| Case Height | 0.8 mm |
| Case Width | 0.8 mm |
| Type | C0G Dielectric, Ultra High Q, Low ESR, RF and Microwave |
| Part # Aliases | CBR06C159B5GACTU |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话