所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 250V |
| Capacitance | 1.5pF |
| Standard Package | 4,000 |
| Features | High Q, Low Loss |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Product | RF Microwave MLCCs |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| Part # Aliases | CBR06C159CAGACTU |
| Type | C0G Dielectric, Ultra High Q, Low ESR, RF and Microwave |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话