所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 100V |
| Capacitance | 12pF |
| Standard Package | 4,000 |
| Features | High Q, Low Loss |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.88mm) |
| Tolerance | ±2% |
咨询QQ
热线电话