所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Response Time | 7s |
| Sensor Type | Humidity and Temperature |
| Humidity Range | 0 ~ 100% RH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Standard Package | 100 |
| Output | Digital |
| Other Names | 235-1342 |
| Accuracy | ±3% RH |
| Humidity Sensor Type | :Capacitive |
| Accuracy % | :2% |
| Supply Voltage | :5V |
| No. of Pins | :8 |
| Supply Current | :750µA |
| MSL | :- |
| Packaging | :Each |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 90251920 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话