所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 16 |
| Mounting | Through Hole |
| Pole Throw Configuration | SP16T |
| Actuator Style | Flush Screwdriver |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 |
| Terminal Pitch | 2.54 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Mechanical Life | 20000 |
| Electrical Life | 20000 |
| Product Length | 8 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Product Depth | 8.36 |
| Maximum AC Voltage Rating | 20 |
| Product Height | 8.64 |
| Packaging | Tube |
| Seal | Process/O-Ring |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 60 |
| MOQ | 600 |
| Washable | Yes |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Mounting Type | Through Hole |
| Circuit | Hexadecimal |
| Contact Rating @ Voltage | 0.4VA @ 20VAC/DC |
| Orientation | Side Actuated |
| Actuator Level | Flush |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Product Category | Coded Rotary Switches |
| Contact Rating | 0.4 VA at 20 V |
| Dielectric Strength | 250 Volts |
| Termination Style | Through Hole |
| Series | CD |
| Actuator | Flush |
| Output Code | Hexadecimal True |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -25C to 85C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -25C |
| Product Length (mm) | 8 mm |
| Product Depth (mm) | 8.51 mm |
| Product Height (mm) | 8.6 mm |
| Mechanical Life | 20000 |
| Total # of Positions | 16 |
| AC Voltage Rating (Max) | 20V VAC |
| DC Voltage Rating (Max) | 20V VDC |
| Rad Hardened | No |
| Voltage Rating (VAC) | 20V |
| Voltage Rating (VDC) | 20V |
| Terminal Pitch (mm) | 2.54 mm |
咨询QQ
热线电话